Velikost textu:

Cykloturistický kurz třídy G3.A

Tak jako spoustu studentů před námi ani naši třídu tento dobrovolně-povinný kurz neminul. A tak jsme už druhý týden školního roku prožili ne v lavicích, ale v příjemném prostředí Žermanické přehrady.

Ze začátku z „cykláku“ skoro nikdo nadšený nebyl, ale brzy většina třídy změnila názor. Když jsme seděli v autobuse, vůbec jsme ještě netušili, co nás čeká. Pod vedením pánů profesorů Krpce, Cigánka a Šelonga, sportovců tělem i duší, jsme následující dny trávili střídavě v sedlech kol, na kánoích, při střílení vzduchovkou nebo se softbalovými pálkami v rukou. Ve volném čase si kluci i s pány profesory rádi zahráli fotbal. A my holky měly aspoň chvíli čas na „pokec“. Program byl nabitý, ale i tak bylo těžké dostat nás do postelí. Před večerkou jsme se stihli ještě pořádně vyřádit.

Ve čtvrtek pro nás byl nachystán závod dvojic. Soutěžilo se v šesti disciplínách: běhu, střílení ze vzduchovky, jízdě na kole, házení gumovým granátem, plavbě na kánoích a chytání míčku do softbalových rukavic. Po sečtení výsledných časů dopadlo pořadí následovně: Na prvním místě se nečekaně umístili Jonáš Klosko a Nikola Juráková, na místě druhém Jakub Poláček a Hana Filipová, a jako třetí Jan Walach s Adélou Danělyšinovou.

Jistě mluvím za všechny, když řeknu, že se „cyklák“ opravdu povedl. Jestli se v nejbližších letech naskytne možnost jet na podobný „výlet“, určitě neodmítneme :D.

Hana Filipová G3.A

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

logo