Juvenes translatores

Naše škola se letos opět zapojila do překladatelské soutěže pro studenty Juvenes Translatores. Soutěž spočívá v tom, že se žáci během stanoveného časového limitu snaží co nejpřesněji přeložit text z jednoho jazyka do druhého. Důležitá je ovšem i nápaditost, plynulost a úroveň písemného projevu. Většina studentů volí překlady z cizího jazyka do jazyka mateřského, ale lze překládat také z češtiny např. do angličtiny. Spektrum jazykových kombinací, z nichž mohou studenti volit, je velmi široké, a tak si každý zcela jistě najde kombinaci, která mu vyhovuje.

Soutěž proběhla 24. 11. 2022 od 10 hod do 12 hodin a zapojit se mohli pouze žáci narození v roce 2005. Naši školu reprezentovaly studentky v překladu z AJ a NJ do českého jazyka. Držíme jim palce a těšíme se na výsledky!

Za PK Další cizí jazyky Mgr. Petra Moskva