Velikost textu:

Úspěšná reprezentace školy v logické olympiádě

V pátek 3. 11. 2017 se konalo krajské kolo logické olympiády. Naši školu reprezentovala žákyně Adéla Grycmonová z kvarty, která se po úspěšném prvním kole, kde musela zvládnout dvacet složitých úloh, probojovala do krajského kola jako jedna z 56 postupujících z celkového počtu 800 soutěžících z Moravskoslezského kraje. Ačkoli jsme se do finále v Praze neprobojovali, nemusíme se za naše umístění vůbec stydět. Adélka obsadila pěkné 16. místo s kvantilem 73,21.

Celá olympiáda byla založena na složitých logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Vůbec nerozhodují naučená fakta ze školy, ale především samostatné a logické myšlení. Tím se tato soutěž liší od ostatních.

Akce se konala v zasedacím sále krajského úřadu a o organizaci celé soutěže se starala společnost Mensa. Soutěž byla realizována s finanční podporou Moravskoslezského kraje a města Ostrava spolu s generálními partnery soutěže Kellner Family Foundation a Open gate School.

Více informací můžete nalézt na internetových stránkách http://www.logickaolympiada.cz .

Adélce děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho dalších úspěchů v matematických soutěžích.

Za PK matematiky Mgr. Eva TedováKontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB


Víte, co
dýcháte?

logo