Velikost textu:

Projektový den

Dne 5. června 2015 se na naší škole uskutečnil projektový den ve spolupráci s naším městským hasičským sborem, s odborníky na ekologii z organizace Rozchodník a Hnutí duha a s dobrovolníky Červeného kříže, jehož členy jsou i někteří naši studenti.

Žáci primy až kvarty měli možnost si prohlédnout  hasičská auta a vyzkoušet si jak těžké je vybavení hasičů. V rámci  ekologické části jsme se seznámili se životem žížal a hmyzu. Utvrdili jsme si  znalosti z biologie a následně jsme  je použili k vytvoření menšího projektu. Nejdůležitější však byl podle mě praktický nácvik první pomoci, v rámci něhož jsme si vyzkoušeli jak správně fixovat končetinu  za pomoci trojcípého šátku, jak na masáž srdce a nebo také jak člověku, pokud mu je špatně, ulevit jen jeho správným napolohováním. Celý den jsme si užili a i přesto, že jsme se neučili, naučili jsme se mnoho věcí do života.

Lucie Sidzinová, G4.A

Za organizátory akce bych ráda  poděkovala orlovským hasičům, pod vedením pana Ing. Blatoně, za zajímavé seznámení studentů s hasičskou technikou, Červenému kříži včetně našich studentů, kteří jsou jeho členy, za velmi názorné předvedení zásad první pomoci, které si žáci následně sami vyzkoušeli. Rovněž děkuji zástupcům organizací Rozchodník a Hnutí duha za zapojení se do našeho programu.

Za PK biologie Mgr. Martina Lišaníková

Projektový_den_6Kontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB


Víte, co
dýcháte?

logo