Dne 12. června 2026 navštívili žáci třídy T2.C Bezpečnostní polygon FEKT v Brně. V simulačním prostředí BUTCA jsme si formou příběhové hry vyzkoušeli řešení různých praktických úloh z oblasti kybernetické bezpečnosti.
Součástí exkurze byla také prohlídka moderních laboratoří, kde jsme viděli technologie využívané v průmyslu i výzkumu, na kterých lze testovat kybernetická bezpečnost. Dále jsme si prohlédli profesionální nahrávací studio a bezodrazovou komoru určenou pro akustická měření.
Odnesli jsme si mnoho zajímavých poznatků a celá akce se nám velmi líbila.
Mgr. Daniel Valenta, Ph.D.

