Sportovně turistický kurz v Chorvatsku

Žáci III. ročníků oborů OA, IT, VS absolvovali sportovní kurz v Živogošče – Chorvatsku. Týden jsme pobývali v kempu Živogošče „DOLE“ vzdáleném 1150 km od Orlové, v malebném prostředí, 50 m od Jaderského moře a přímo pod horami s největším vrcholem Velka Kapela 1137 m. n. m. Z pláže jsme měli krásný výhled nejen na moře, ale i blízký ostrov HVAR, BRAČ, PELJEŠAC.

Ubytování bylo v prostorných velkých stanech se dvěma ložnicemi a kuchyňkou. Žáci si připravovali jídlo sami a to na základě předem připraveného jídelníčku a zásob, co si přivezli z domu.

A jaké jsme zažívali sportovní aktivity? Sportovali jsme ve čtyřech skupinách, každá skupina měla trička v předem určených barvách. V prvních půldnech jsme trénovali volejbal, softball, paddleboard a kánoe. Po těchto přípravách proběhly turnaje v těchto aktivitách mezi družstvy. K tomu proběhl jednou orientační běh po kempu se zadanými úkoly a ranní výstup na 440 m. n. m. vysoký kopec s krásnou vyhlídkou na moře a pobřeží. V odpoledních hodinách využívali žáci moře ke koupání a večer procházky na promenádě v Blízkém Živogošče – BLATO.

Součástí sportovně turistického kurzu v Chorvatsku bylo sjíždění divoké řeky Cetiny na raftu. Nezapomenutelné zážitky jsou zachyceny na fotografiích.

Třetí ročníky oborových tříd na raftu

Kurz se vydařil velice. Počasí nám přálo a až na jeden půlden nám svítilo sluníčko. Nikdo se vážně nezranil a nedošlo ani k žádným závažným přestupkům proti nastaveným pravidlům a to bylo moc fajn. Za mě to byl jeden z nejpěknějších kurzů, jaké jsem kdy zažil a studentům děkuji za jejich přístup. Ke zdárnému průběhu přispěli naši učitelé p. Šelong, p. Buzková a p. Zrubková, kterým tímto děkuji.

Fotogalerie ke zhlédnutí

Mgr. Roman Funk, organizátor kurzu