Uspěli jsme v okresním kole soutěže v učení cizích jazyků

Začátkem listopadu 2022 nás potěšila skvělá zpráva – naše třída G4.A – španělština získala 2. místo v okresním kole soutěže Jazykový WocaBee šampionát!

V úvodním kole celostátního šampionátu dosáhli naši žáci skvělý výsledek – denní průměr až 321 bodů (tzv. WocaPoints) na žáka. Pro lepší představu – jedna správná odpověď při procvičování slovíček znamená zisk přibližně 2-3 WocaPoints bodů.

2. místo v okresním kole je skvělý výsledek, jelikož celková účast ve čtvrtém ročníku šampionátu dosáhla rekordního počtu 44 387 žáků a studentů z celé České republiky. Spolu s počtem zapojených tříd roste i kvalita šampionátu a k úspěchu bylo třeba vynaložit hodně úsilí.

Jazykovém WocaBee šampionátu se soutěží online v inovativní aplikaci pro učení slovíček s názvem WocaBee. V soutěži se nehodnotí konkrétní znalosti žáků, ale píle v učení se (a procvičování) nové slovní zásoby.

V okresním kole naši žáci získali za 2. místo diplom a žáci spolu s vyučujícím (p. uč. Kielarová) obdrží měsíční online kurz angličtiny nebo němčiny v aplikaci pro samouky LangBee v hodnotě 150 Kč.

Největší odměnou pro všechny je ale především radost z učení a také zlepšení jazykových vědomostí, které tato soutěž zprostředkovala.

Stránka aplikace: www.wocabee.app
Stránka soutěže/šampionátu: www.wocabee.app/soutez

Mgr. Lucie Kielarová