Sportovní kurz v Itálii

V pátek večer dne 27. 5. 2022 se studenti septimy a G3.C vydali na desetidenní sportovní kurz do Itálie. Po 11 hodinách cesty jsme konečně dorazili do Lido Atlanea. První den jsme si prošli okolí a byli se podívat na sportoviště, která jsme využívali.

Studenti byli rozřazeni do čtyř týmů, které spolu soutěžily v mnoha sportovních disciplínách. Začali jsme softballovým turnajem, následoval beachvolejbal a nemohla chybět ani štafeta. Kluci si zahráli také fotbal a basketbal. Mnoho z nás poprvé vyzkoušelo pétanque, který se nám ihned zalíbil.

Ve volném čase studenti trénovali své sportovní dovednosti individuálně. Někteří zkoušeli softballové odpaly a volejbal, jiní zase hráli basketbal nebo tenis.

V těchto týmech jsme také vyrazili na kolech do nedalekého Caorle, jež se nás zaujalo svou barevností. Jelikož se nám městečko líbilo, zorganizovali pro nás učitelé ještě večerní výlet, abychom si krásy města mohli více užít a vidět místní noční život.

Oblíbenou součástí výletu bylo koupání v moři a v bazéně. Zde také proběhla soutěž v akvabelách, při jejímž nácviku jsme se hodně nasmáli. Od středečního večera se také konal animační program v nedalekém amfiteátru, kam jsme skoro každý den zavítali.

V úterý se konal všemi dlouho očekávaný výlet do Benátek. Ty nás svou krásou a jedinečností ohromily. Benátky jsme si prošli v malých skupinkách, a tak si každý našel to, co se mu líbilo. Den v Benátkách jsme zakončili společnou fotkou před Bazilikou svatého Marka a poté jsme již zamířili lodí a autobusem zpátky na ubytování.

Všichni jsme si Itálii velice užili a zlepšili jsme své sportovní dovednosti. Velké poděkování patří paní Buzkové, panu Krpci a panu Šelongovi za organizaci.

Fotogalerie ke zhlédnutí

Za obě třídy Jana Menšíková a Markéta Müllerová, G7.A