Reprezentace v ústředním kole soutěže Bobřík informatiky

V úterý 22. března 2022 proběhlo v Ostravě ústřední kolo celostátní soutěže Bobřík informatiky v kategorii Senior, do kterého se probojovali 2 žáci z naší školy – Pavel Kubíček z G8.A a Aleš Gottwald z G7.A.

Soutěžící museli zvládnout náročný elektronický test v délce 60 minut obsahující logické úlohy z obecné informatiky a blokového programování. V případě rovnosti bodového zisku rozhodoval kratší čas. Po absolvování testu si všichni soutěžící vyslechli zajímavou přednášku na téma kybernetická a IT bezpečnost od zaměstnance fy Tietoevry.

Pavel Kubíček se stal úspěšným řešitelem soutěže na 19. místě a Aleš Gottwald obsadil 20. místo.

Děkujeme oběma našim žákům za úspěšnou reprezentaci naší školy v nejvyšším kole této informatické soutěže.

Fotografie ke zhlédnutí

Ing. Marta Slawinská