Naši žáci pravidelně navštěvují různé firmy v Moravskoslezském kraji a ve výjimečných případech i mimo něj. Kromě firem jako Tietoevry, DIAMO s. p., Bonatrans group a. s., VaC DESIGN s. r. o. a jiných, žáci pracují i na základních a mateřských školách, na magistrátech a obecních úřadech, kde se navíc mohou dozvědět, jak to na těchto státních institucích funguje.

Odborná praxe je realizovaná v rozsahu dvou týdnů ve třetím a ve čtvrtém ročníku. Ve třetím ročníku tato praxe může být nahrazena stáží v zahraničí v rámci projektu Erasmus+. Žáci oboru informační technologie se tak mohou dostat například do Irska nebo jiných destinací.

Reflexe žáků

Měl jsem praxi v Hostify s. r. o., firmě sídlící v Praze, která se specializuje na hostování Minecraft serverů a webhosting. Věnoval jsem se skládání serverů, mazání disků a organizaci komponentů, včetně pamětí, zdrojů a síťových kabelů. Zapojení do beta testování nových funkcí jejich administrace mi umožnilo lépe pochopit provoz, a tím i získat hlubší pohled do provozu služeb na moderním hardware. Také jsem pomáhal s komunikací se zákazníky v rámci technické podpory. Nad rámec jsem se mohl věnovat zlepšování se ve vývoji webových stránek. Můj celkový dojem z praxe je velmi pozitivní, protože zde byl přátelský přístup a co na práci.

Radim Janko, T4.C

Fotogalerie ke zhlédnutí