Velikost textu:

Festival pěveckých sborů Opava cantat

Ve dnech 14.–17. 11. 2013 se konalo (ostatně jako každým rokem touto dobou) celostátní kolo soutěže středoškolských pěveckých sborů Opava cantat. Krajských kol, které proběhly letos na jaře, se zúčastnilo 300 sborů z celé republiky a jen 16 z nich se probojovalo do této celostátní přehlídky –  mezi nimi i náš pěvecký sbor. Letošní počet zúčastněných sborů byl dosud nevídaný. Mendelovo gymnázium, na kterém jsme byli všichni ubytovaní, doslova praskalo ve švech, poněvadž zde nocovalo více než 600 lidí.

Náš sbor letos vystoupil v kategorii B (nesoutěžní), museli jsme se totiž řídit neúprosnými pravidly, která nám jakožto absolutnímu vítězi loňského ročníku soutěžit nedovolovala.  Přesto jsme si festival skvěle užili, zvlášť milé a úsměvné bylo pro nás páteční vystoupení pro děti ze Základní školy v Malých Hošticích. V rámci workshopů sbory společně nacvičovaly nám již důvěrně známou Carminu Buranu. Tři její části pak zazněly pod taktovkou pana Libora Sládka na závěrečném koncertě, kulturní dům se otřásal v základech, naštěstí zvuk tak obrovského tělesa přežil.

Za svůj výkon jsme od porotců obdrželi zvláštní cenu za příkladnou uměleckou práci s pěveckým sborem, za což samozřejmě vděčíme naší pracovité a téměř neúnavné paní sbormistryni Petře Rašíkové.

Po roční pauze se náš sbor může těšit na příští Opavu, protože tam si už znovu bude moci zazpívat soutěžně a pokusit se vydobýt ono kýžené zlaté pásmo.

Reportáž z festivalu můžete zhlédnout na této adrese (22. minuta)

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/413231100031115/

Vítek Veselý, G8.A

Opava_Cantat_6 Opava_Cantat_5 Opava_Cantat_4

Opava_Cantat_3 Opava_Cantat_2 Opava_Cantat_1


logo