Velikost textu:

Druhou fázi projektu Leonardo odstartoval přípravný kurz

Odborné zahraniční stáže žáků jsou na obchodní akademii již tradicí. Už potřetí jsme získali loni v rámci evropského projektu Leonardo mobility finanční prostředky na výjezd žáků do zahraničí. Naposledy v loňském roce vyjelo 5 studentů na zkušenou do Vídně. Tam pracovali ve firmě LKW Walter, která je zaměřená na přepravu, a v cestovní kanceláři Impuls-Reisen. Studenti pracovali denně 6 hodin a poté si ještě zdokonalovali němčinu v jazykové škole. A co dalšího v průběhu 3 týdnů zažili? V pracovním prostředí šlo především o komunikaci s kolegy a se zákazníky v cizím jazyce, zpracování obchodní korespondence jako např. přijímání poptávek a zakázek, vyřizování objednávek a jejich sledování, organizační a administrativní práce na PC, sestavování zájezdů a jejich kalkulace a mnoho dalšího. Poznali hlavní město Rakouska a jeho okolí, život a kulturu obyvatel a hlavně na vlastní kůži pocítili, co se skrývá pod pojmem samostatnost.

V letošním školním roce v březnu povede cesta dalších vybraných žáků 3. ročníku do německého města Northheim, na sever, do spolkové země Niedersachsen. Příprava na stáže již začala probíhat minulý týden ve speciálním přípravném kurzu a potrvá do února. Kurz je zaměřen na jazykovou a kulturní přípravu žáků a také na zprostředkování reálií dané země i města. Studenti musí během této doby prokázat cílevědomost, vytrvalost a hlavně znalosti a schopnosti používat německý jazyk, a to nejen v průběhu tohoto kurzu, ale i běžné výuky.

Stáže studentů se mohou uskutečnit mimo jiné díky ochotě a pomoci našich zahraničních partnerských škol: Obchodní akademii BHAK & BHAS Wien 10 v Rakousku a odborné škole Berufsbildende Schulen I Northeim v Německu. Spolupráce s oběma partnery probíhá již řadu let. I naše obchodní akademie je jejich plnohodnotným partnerem, neboť každým rokem zajišťujeme stáže pro německé praktikanty u nás ve firmách. Letos v květnu absolvovali 3 studenti z Northeimu praxi ve firmě Siemens, také v rámci programu Leonardo mobility.

Více informací a zajímavé odkazy o projektu naleznete na nástěnce v budově B u kabinetu cizích jazyků (2.poschodí), popř. u koordinátorky projektu (svatava.rumpelova@goa-orlova.cz).

Mgr. Svatava Rumpelová

Archivní fotografie ze stáže v Northeimu 2007

Northeim4 Northeim3

Northeim2 Northeim1


logo