Velikost textu:

Carmina Burana v Praze

V minulém školním roce započala spolupráce našeho školního sboru a pražského sboru Besharmonie. Jejím prvním výsledkem byl březnový koncert v orlovském kulturním domě, kde oba sbory vystoupily se svým vlastním programem a poté následovala společná část koncertu – velkolepá skladba německého skladatele Carla Orffa Carmina Burana.

Nyní byla řada na nás, abychom navštívili naše přátele v hlavním městě. V pátek 27. 9. jsme tedy vyrazili do Prahy a hned odpoledne jsme absolvovali zkoušku společně se všemi zúčastněnými sbory. Sobotu jsme nazvali jako „volný den v Praze“, ale to v žádném případě neznamená, že bychom se nudili. Ba právě naopak. „Pražáci“ si pro nás totiž připravili zajímavou prohlídku jejich města, při které jsme zhlédli Pražský hrad, Zlatou uličku nebo třeba Karlův most. Večer pro nás naši pražští přátelé uspořádali menší večírek s grilováním.

V neděli přišel možná nejdůležitější den celého víkendu. Konal se totiž očekávaný koncert pěti sborů v Betlémské kapli. Samostatné vystoupení našeho sboru sklidilo bouřlivý potlesk, ale nejúspěšnější částí bylo opět společné vystoupení všech sborů při Carmině Buraně. Po skončení skladby celou Betlémskou kapli ovládl „standingovation“ doprovázený nekončícím potleskem.

Pondělí bylo pro mnohé z nás dosti náročné, neboť jsme museli vstávat již v šest hodin a v sedm opustit naši „ubytovnu“. V českobratrském kostele se konal ještě poslední koncert pro studenty gymnázia, na kterém sbor Besharmonie působí. Zde znovu vystoupil samostatně náš sbor i pražský sbor a poté ještě jednou – Carmina Burana. I tady se dočkala velkého úspěchu.

Po vzájemném předání drobných dárků jsme, ač neradi, museli odjet zpátky domů. Všichni jsme však přesvědčeni, že Carmina Burana nebyl náš poslední společný projekt, a už se těšíme na další spolupráci.

Vítek Veselý, G8.A

Carmina_Praha4 Carmina_Praha3

Carmina_Praha2 Carmina_Praha1


logo