Velikost textu:

Youthpassy v rámci projektu Erasmus+ předány studentům

Ve dnech od 19. do 28. 8. 2017 se vybraní studenti z naší školy – David Červeňák (V3.A), Michal Valenta a Radim Urban (G6.A), Kristýna Mihalová a Liliana Mihalcsaková (G7.A), Kateřina Biernatová (G3.C) – účastnili mezinárodního projektu Jugendbegegnung Collegium Grafenbach 2017, který probíhal pod záštitou programu Erasmus+ v rakouské horské vesnici Grafenbach, poblíž hlavního města Korutan Klagenfurt.

Po absolvování pobytu získali studenti certifikát a ve čtvrtek 16. 11. 2017 obdrželi z rukou pana ředitele ještě tzv. Youthpass Evropské unie. Youthpassem, tzv. pasem mladých, zajišťuje Evropská komise uznání doby strávené v zahraničí jako období neformálního vzdělávání a informálního učení.

Youthpass se skládá ze tří částí – potvrzení o pobytu a absolvování, hodnocení vedoucího projektu a poslední část zahrnuje veškeré kompetence, které studenti během pobytu získali (sociální, občanské, jazykové, digitální či kompetence k učení). Studenti si po dobu pobytu vedli tzv. deník v německém jazyce, který jim sloužil k vyplnění jejich vlastního Youthpassu. Každý Youthpass je tak díky třetí části samostatnou prací každého studenta.

Tento týden také studenti informovali v hodinách NJ o svém pobytu v Grafenbachu. Součástí prezentací byly také fotografie, videa z pobytu a prezentace vytvořena v online nástroji Padlet.

Ráda bych všem studentům poděkovala za šíření výsledků projektu Erasmus+.

Za PK NJ Mgr. Petra Moskva

Fotogalerie ke zhlédnutí

YouthpassKontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB


Víte, co
dýcháte?

logo