Velikost textu:

Vystoupení pěveckého sboru v rámci pietního aktu

Ve středu 24. ledna 2018 vystoupil náš pěvecký sbor na městském hřbitově v Orlové 1 v rámci pietního aktu u hrobu československých legionářů a dalších obětí československo-polského územního sporu o Těšínsko, který proběhl v letech 1918-20.

Této akce konané ke 100. výročí vzniku ČSR se mimo významných zástupců kraje a města účastnili také studenti a žáci středních a základních škol z Orlové a Bohumína. Právě mladým lidem bylo toto setkání určeno. Cílem pořadatelů bylo připomenout dnešní mládeži, že tady V Orlové je pohřbena většina československých vojáků, kteří padli v bojích československé armády s polskými jednotkami o hranice ČSR na Těšínsku v lednu 1919. Z historického hlediska je tedy orlovský památník jedním z nejvýznamnějších míst našeho kraje.

Po úvodních slavnostních projevech a krátkém kulturním programu byly k pomníku položeny věnce a květinové dary. Na závěr pietního aktu studenti a žáci zapálil obětem svíčky, důstojně tak zakončili toto slavnostní setkání.

Mgr. Jana Lukšová

Pietni_akt3 Pietni_akt4

Pietni_akt2 Pietni_akt1Kontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB


Víte, co
dýcháte?

logo