Velikost textu:

Vystoupení na Sborových slavnostech v Hradci Králové

Ve dnech 5. – 11. 6. 2017 se uskutečnil 14. ročník prestižního festivalu „Sborové slavnosti“ v Hradci Králové, který je zaměřen na mládežnické smíšené, ženské a mužské pěvecké sbory ze středních a vysokých škol z České republiky i zahraničí. V rámci této akce se konaly doprovodné koncerty nejen v Hradci Králové, ale i v Nyíregyháze, v Praze, Ostravě, Olomouci, Šumperku a Orlové.

Náš sbor ARTEP přivítal v Orlové mládežnický sbor Cantemus z maďarské Nyíregyházy. Společně sbory naplánovaly dva koncerty. V úterý 6. 6. 2017 měl sbor Cantemus vystoupit s naším sborem a sbory ZŠ K. Dvořáčka na Jarním koncertě v evangelickém kostele v Orlové 1, bohužel díky technickým problémům dorazil těsně po vystoupení. Následující den již vše proběhlo bez problémů. Výchovný koncert, který sbor ARTEP pro orlovské školy zorganizoval, se vydařil a Maďaři odjížděli z Orlové velmi spokojení.

Hlavní program festivalu se uskutečnil v Hradci Králové 8. – 10. 6. 2017. Letos se této akce zúčastnilo 10 vybraných špičkových sborů, a to 8 domácích a 2 zahraniční. Kromě samostatných koncertů sborů probíhaly ateliéry, ve kterých profesionální sbormistři nacvičovali společné skladby na závěrečný galakoncert. Náš sbor se této náročné prestižní akce účastnil poprvé, zpěváci získali cenné zkušenosti a navázali nová přátelství.

Mgr. Jana Lukšová

SboroveSlavnosti

SboroveSlavnosti1 SboroveSlavnosti2

SboroveSlavnosti3 SboroveSlavnosti4

SboroveSlavnosti5 SboroveSlavnosti6

 Kontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB


Víte, co
dýcháte?

logo