Velikost textu:

Účast v regionálním kole soutěže Jugend debattiert international 2014

Dne 12. března 2014 proběhlo regionální kolo JDI (Jugend debattiert international) Mezinárodní soutěže v debatování mládeže, kterou každoročně vyhlašuje Goethe-Institut. JDISoutěž spočívá v debatování mladých lidí na určité dané téma v němčině. Letošní účast byla pro nás zcela novou záležitostí. Na Gymnázium Studentská do Havířova jsme jeli proto v počtu 10 studentů (5 studentů lycea a 5 studentů gymnázia) s jasným cílem – jako diváci podpořit naše dva hlavní debatéry, tj. výherce školního kola – studenty G7.A Báru Dršťákovou a Jana Lukáše.

Letošní téma debaty znělo: Měly by být přijímací zkoušky na VŠ a univerzity v Čechách zrušeny? Soutěž v debatování byla velmi náročná nejen tím, aby soutěžící našli správné argumenty, ale také jazykovou vybaveností studentů z konkurenčních škol z Ostravy, Havířova a Českého Těšína. První dvě zmíněné patří k tzv. DSD školám, tedy k těm, které umožnují studentům díky zvýšené hodinové dotaci (až 6 hod NJ týdně) složit v posledním ročníku tzv. německý diplom (jazyková úroveň B2/C1).

Obě debaty proběhly v přátelském duchu a podle pravidel fair play. I když jsme jazykově trochu pokulhávali, o to víc nás těší hodnocení poroty, co se týče našich výkonů v rovině logické a formální. Z debatování jsme si odnesli mnoho nových podnětů a věříme, že je při soutěžení příští rok jistě zúročíme.

Za PK NJ Mgr. Petra Moskva

JDI_regionKontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB


Víte, co
dýcháte?

logo