Velikost textu:

Studenti navštívili Francouzský podzim v Ostravě

V rámci festivalu francouzské kultury nazvaného Francouzský podzim probíhající v době 18. 10. – 9. 11. 2013, který se každoročně koná  v Ostravě ve spolupráci s Alliance Française, naši studenti zhlédli přestavení válečného dramatu „Ticho na moři“ o skutečném masakru francouzských zajatců v internačním táboře během 2. světové války. Film byl v původním znění s titulky, vedle franštiny zazněla i němčina z úst důstojníků. Dosti ponurý příběh nám pomohl získat nadhled nad našimi, často banálními a malichernými, starostmi.

Šikovní fotografové se zúčastnili také fotosoutěže „Co mi připomíná Francii“, kdy měli vytvořit foto s námětem a názvem francouzským, ale umístěným v České republice. Můžete si prohlédnout fotku o putování Eiffelovky a šmoulů z Paříže do Orlové od Petry Sedlákové z G1.D a foto vyjadřující pařížskou atmosféru v Orlové od Karolíny Šeligové, Víta Rzymana a Soni Messari z G5.A.

Podzim jako roční období možná není nic moc, ale ve francouzské atmosféře se dá nejen přežít, ale i užít!

Mgr. Jana Blechová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA AF1

 AF3 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAKontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB


Víte, co
dýcháte?

logo