Velikost textu:

Naši studenti jako jediní v ČR účastníky nového projektu: Evropské volby 2014

Jednota v rozmanitosti aneb Einheit in Vielfalt – pod tímto heslem EU se nese iniciativa zemské vlády a Ministerstva kultury Badenska-Würtemberska s cílem vytvářet imaginárně mosty přes řeku Dunaj spojující deset evropských krajin, navázat spolupráci mladých lidí, a tak vzájemně přiblížit rozmanitost kultur národů střední a východní Evropy. V souvislosti s blížícími se volbami do Evropského parlamentu přišla Zemská centrála pro politické vzdělávání Badenska-Würtemberska s novým projektem pod názvem Don@u-online Evropské volby 2014, do kterého se už po třetí úspěšně zapojuje také naše gymnázium a OA. Pracovní skupina vybraných 30 studentů tříd G5.A a G7.A (skupiny NJ) bude na projektu pracovat pod vedením Mgr. Petry Moskvy.

Tento projekt se realizuje ve třech fázích:

1. fáze (3. 2. – 7. 2. 2014) – přípravný seminář vedoucích projektu se všemi zúčastněnými zeměmi za účelem podrobného seznámení se s obsahem projektu, metodikou a jeho samotnou realizací prostřednictvím internetové platformy Moodle. Toto střetnutí zahrnovalo návštěvu Evropského parlamentu ve Štrasburgu a také setkání a diskuzi s německým europoslancem za FDP, p. Theurerom.

2. fáze (24. 2. – 5. 4. 2014) – online fáze, s cílem virtuální komunikace žáků z min. tří zemí na téma „Evropa a volby do Evropského parlamentu 2014“. Žáci společně připraví, zrealizují a vyhodnotí anketu o evropských volbách, jejíž výsledky kreativním a inovativním způsobem prezentují na uvedené platformě (prezentace, video, interview). Součástí projektu je také chatování zúčastněných, videokonference s europoslanci apod. Naše pracovní skupina bude spolupracovat se školami ze SRN (Gymnázium Reutlingen) a Rumunska (Bilingvální gymnázium Santana).

3. fáze (3. – 10. 7. 2014) – Ulm (SRN), „Reálné“ setkání mladých lidí, účastnících se projektu Letního kempu mládeže (Donaujugendcamp) v německém městě Ulm. Každou pracovní skupinu budou reprezentovat 2 – 4 žáci. Celý projekt se realizuje díky iniciativě paní Susane Meir (Zemská centrála pro politické vzdělávaní Badenska-Würtemberska) a pana Nilsa Bunjesa (Europa Zentrum Badenska-Würtemberska), kteří jsou zároveň jeho odbornými garanty. Všechny náklady spojené s projektem jsou hrazeny z prostředků EU. Jsme rádi, že i my můžeme být součástí tohoto mezinárodního online setkání mládeže a těšíme se na další spolupráci!

Internetové stránky projektu:
http://www.donau-online-projekt.de/start_donau_online.html
http://www.europawahl-bw.de/yourope.html

Za PK NJ Mgr. Petra Moskva

Donau

kopf_donauonline1

Kontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB

logo