Velikost textu:

Sportovní ohlédnutí

Posledních deset školních dnů bylo ve znamení blížících se Vánoc, nácviku různých čísel na „bažantku“, a také sportovních klání. Ve čtvrtek 12. prosince pořádali tělocvikáři turnaj ve florbalu smíšených družstev. Vzhledem k předcházejícím ročníkům byl letošní velmi slabě obsazen. Ale i tak se bojovalo urputně. Nakonec se z prvního místa radovala třída G1. D, druzí byli studenti ze třídy G7. A, třetí skupina z L4. B.

O týden později místo florbalových holí vzali „študáci“ do rukou badmintonové rakety a proháněli péřové míčky na pěti kurtech. Ačkoliv byl turnaj vypsán pro všechny (i kantory, amatéry, vedení, údržbáře…), zúčastnila se malá hrstka poloprofíků. Stupně vítězů obsadili: 1. místo Jan Koutný, 2. místo Martin Mazurek, 3. místo Jan Poledník a Jakub Poláček.

V pátek, poslední školní den, bylo dopoledne v hale rušno, neboť si přišli zasportovat žáci primy, sekundy a tercie. Chlapci mezi sebou zápolili v minikopané a florbalu, zatímco dívky hrály přehazovanou a vybíjenou. Nadšené výrazy ve tvářích mluvily za vše. V celkovém součtu bodů všech družstev zvítězila G2. A, 2. místo obsadila G3. A a 3. místo zbylo na nejmladší primu. Všichni byli bez rozdílu oceněni sladkými dobrotami.

Odpoledne, po velmi pěkné rozlučce pod vzducholodí, uspořádali tělocvikáři malé trojutkání v odbíjené mezi maturanty ze sekce obchodní akademie a z gymnázia a profesory. Jak už to tak v posledních letech bývá, zvítězila zkušenost a disciplinovanost nad nezkušeným mládím. Ovšem je třeba podotknout, že maturanti se snažili, měli hojnou podporu v hledišti, a to bylo pro hráče velmi důležité.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem těm studentům a žákům naší školy, kteří si našli čas na některou ze sportovních akcí a věřím, že v následujícím roce 2014 nebudou tělocvičny poloprázdné.

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce