Velikost textu:

Společně za poznáváním euroregionu

Ve středu 6. června 2018 k nám zavítali naši přátelé z partnerských škol z Pszówa a Rydultow. V rámci poznávání nových míst našeho kraje, jsme jim tentokrát ukázali Nový Jičín, kde jsme navštívili expozici generála Laudona a expozici klobouků v Návštěvnickém centru muzea klobouků. Jaký klobouk či čepice komu sluší, to si v expozici mohl každý vyzkoušet, a kdo chtěl, mohl si malý klobouček sám v dílně dozdobit.

V Záchranné stanici v Bartošovicích jsme se pak dozvěděli, jak se ochránci zvířat starají o zvířata, která z různých důvodů nemohou být vypuštěna do volné přírody, některá z nich, zejména ptáky – dravce jsme si prohlédli ve voliérách. Mráz nám běhal po těle, když jsme zhlédli krátký film o tom, co všechno může člověk svým chováním a vyhazováním odpadků v přírodě zavinit. Pro každého z nás to byl silný podnět nejen k zamyšlení.

Ale konec dobrý, všechno dobré – počasí nám přálo, našim polským přátelům se u nás líbilo a už teď se těší na další setkání.

Mgr. Eva Jeřábková

Fotogalerie ke zhlédnutí

 PolskoKontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB


Víte, co
dýcháte?

logo