Velikost textu:

Sachsenhausen – mezinárodní setkání mládeže

V neděli dne 18. června 2017 jsme vyjeli na mezinárodní setkání studentů do Německa, do malého městečka Oranienburg. Zde jsme se společně se studenty našich partnerských škol z Německa (Siegenu) a Polska (Rydultowy) zabývali historií 2. světové války v rámci projektu „Wege zur Erinnerung“ – Cesty za vzpomínkami.

Po ubytování v mládežnické ubytovně jsme slavnostně zahájili týdenní program se dvěma lektorkami, Irinou a Schahar, které nás doprovázely projektem po celou dobu pobytu a připravovaly pro nás zajímavý program plný poznávání historie koncentračního tábora Sachsenhausen. První večer všichni studenti z Německa, Polska a Česka prezentovali svou zemi a školu. Na programu nechyběly ani seznamovací hry, návštěva historických památek, koncentračního tábora, a dokonce beseda s přeživším koncentračního tábora v Osvětimi a Sachsenhausenu panem Schwarzbaumem, který nás obohatil svým životním příběhem. Program doplňovaly také sportovní aktivity jako jízda na kole a bowling. Předposlední den nás čekala návštěva hlavního města s exkurzí do muzea „Topografie des Terrors“, okružní jízda Berlínem a nesměla chybět ani návštěva oblíbeného obchodního domu Primark.

Setkání se se nám všem líbilo a přineslo nám nové poznatky z historie, zdokonalili jsme se i po jazykové stránce a poznali studenty z jiných zemí.

Za účastníky z O3.A a G6.A Kristýna Turazová

Sachsenhausen_1 Sachsenhausen_2

Sachsenhausen_3 Sachsenhausen_4

Kontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB

logo