Velikost textu:

Orlová očima školáků – 6. ročník – výsledky

V pátek dne 20. března 2015 se na Gymnáziu a Obchodní akademii Orlová uskutečnil 6. ročník městské soutěže Orlová očima školáků pro žáky základních škol v Orlové a okolních obcích a odpovídajících ročníků víceletého gymnázia. oosŠkoláci letos vytvářeli prezentace na téma Orlová a okolí v číslech. Zpracování vybraného tématu školáci prezentovali s využitím počítače a dataprojektoru. Cílem soutěže bylo podpořit aktivní přístup žáků k aplikované matematice, zpracování číselných údajů a současně zvýšit jejich zájem o dění ve svém městě či obci.

Šestého ročníku soutěže se zúčastnilo celkem 20 žáků s pedagogickým doprovodem ze sedmi orlovských škol a okolí. Porota zhlédla a vyhodnotila úroveň 9 prezentací, které obsahovaly charakteristiku vybraného tématu, přehled otázek pokládaných osloveným respondentům v rámci malého výzkumu, grafická znázornění sledovaných jevů získaných sběrem a analýzou dat včetně vyvození vlastních závěrů a prognóz. Soutěžícím byly občas kladeny dotazy ze strany porotců i ze strany diváků.

Soutěž proběhla v příjemné atmosféře a všichni zúčastnění žáci obdrželi za své prezentace hodnotné knižní odměny. Děkujeme všem soutěžícím za předvedené výkony, pedagogům za přípravu žáků, členům poroty za vyhodnocení a sponzorům, Městu Orlová a Nadačnímu fondu Gymnázia a OA Orlová za finanční zajištění soutěže.

Fotogalerie ze soutěže ke zhlédnutí

Umístění Soutěžní družstvo Škola
1. místo David Červeňák, Sebastian Tomšů, Marek Prachniar ZŠ Karla Dvořáčka, Orlová
2. místo Jan Foltýn ZŠ U Kapličky, Orlová
3. místo Adam Blanik, Nikol Kuncová, Eliška Peterková ZŠ Ke Studánce, Orlová
Miroslav Harenčák, Jaroslav Gemela ZŠ Petřvald

 

Ing. Marta Slawinská, Ing. Marie Szypková, organizátorky soutěže

Kontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB

logo