Velikost textu:

Jak probíhaly dva týdny turnajů v odbíjené

Začalo to 28. 11. 2013 ve čtvrtek odpoledne. Do haly se nahrnulo patnáct smíšených třídních týmů (zastoupeny byly všechny naše sekce), aby rozehrály mezi sebou ve skupinách volejbalové partie. Bojovalo se na čtyřech kurtech opravdu do posledního dechu a o překvapení nebyla nouze. Mnozí favorité si málem vylámali zuby na papírových outsiderech. Z vítězství se nakonec radovala šestice hráčů z kvarty, což bylo překvapení největší. Druzí skončili studenti ze třídy L4. B a pomyslný bronz získalo dívčí družstvo ze třídy G7. A.

Úterní a čtvrteční dopoledne bylo věnováno středoškolským hrám v odbíjené jak v kategorii dívek, tak v kategorii chlapců. GOA Orlová byla pořádající školou. Naši studenti se v konkurenci vůbec neztratili. Naopak. Děvčata obsadila stupínek nejvyšší a druhé místo získal rovněž tým z Orlové (naše béčko), třetí skončily dívky z Havířova. Chlapci pak ve čtvrtek chtěli navázat na vítěznou dívčí vlnu, avšak v cestě jim stálo družstvo z Albrechtic (líheň ostravských mistrů republiky). S nimi prohráli po velmi tuhém a krásném boji těsně 2:1 na sety. Obsadil tedy druhé místo, na třetím skončili hoši z Bohumína.

A když už byly kurty nachystány, tak čtvrteční odpoledne bylo věnováno Mikulášskému turnaji smíšených dvojic. Tady se sešlo 23 vyšňořených párů, které mezi sebou válčily v šesti skupinách. Zapálení pro vítězství bylo vidět ve všech tvářích, avšak na stupních vítězů může stát jen trojice nejlepších. Letos zvítězilo stáří a zkušenost nad mládím a dravostí. Pořadí: 1. místo Kristýna Pechová G2. C, Mgr. Kamil Šelong, 2. místo Zuzana Krzystková G7. A, Vojtěch Dluhoš G4. D, 3. místo Natálie Sikorová G7. A, Jan Koutný L4. B.

Všem účastníkům školních turnajů a reprezentantům děkuji za pěkné sportovní zážitky a věřím, že tyto akce budou stejně obsazovány i v příštích letech.

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce