Velikost textu:

Přírodní vědy v Olomouci

V pátek 13. prosince se konala exkurze  na Palackého univerzitě v Olomouci. Této exkurze se účastnila většina třídy T3.C a O.3B v doprovodu dvou učitelů.

Na začátku této výpravy byla většina žáků znatelně ospalá, neboť se vyjíždělo v 7:45. Po dobu cesty do Olomouce panovala v autobuse dobrá nálada. Po příjezdu k univerzitě se všichni probrali. Chladné počasí nás donutilo rychle se přemístit do budovy. V obrovské budově jsme dále čekali na průvodce a učitele univerzity, který nás rozdělil do tří skupin. Každá skupina si pak prohodila mezi sebou stanoviště s různými přednáškami. Po opuštění univerzity jsme se odebrali na oběd, po kterém jsme dostali 2 hodiny na prohlídku města. Po příjezdu si všichni vykládali, jak se jim na exkurzi líbilo a co všechno si odtud odnesli.

Michal Tomala, Ondřej Čoček, T3.C

V pátek 13. 12. 2013 jsme se zúčastnili výjezdu do Olomouce. Za sebe mohu říct, že to byl jeden z nejlepších výletů, na kterém jsem dosud byla. Zhruba po hodině a půl cesty autobusem jsme se ocitli před budovou Fakulty přírodních věd Univerzity Palackého. Navštívili jsme laboratoře fyziky, kde jsme byli seznámeni s výukou. Vyzkoušeli jsme si práci s mikroskopem a nechali si pozlatit minci. Celá fakulta působila velmi moderně a čistě.

Dominika Giraczková, L3.B


logo