Velikost textu:

Praha technická – exkurze v rámci projektu NatTech

V rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji (NatTech MSK) sponzorovaného Evropskou unií jsme dostali možnost vyjet na čtyřdenní exkurzi do našeho hlavního města.  V pátek 7. listopadu jsme my, žáci čtvrtého  ročníku vyrazili na dlouhou cestu autobusem směr Praha.

Na místo jsme dorazili ve večerních hodinách a zamířili jsme do restaurace, kde byla připravena večeře.  Poté nám nezbývalo nic jiného, než se přemístit do hotelu Imos a ubytovat se.

Páteční den byl ve znamení letadel. Ráno jsme navštívili Muzeum letectví Praha -Kbely, kde jsme viděli původní hangáry a sbírku historických letadel. Dále nás čekala tříhodinová exkurze na letišti Václava Havla. Prohlídka byla sice dlouhá, ale neobvyklá tím, že jsme nebyli pouze v budově terminálu, ale projížděli jsme se po letišti a měli jsme možnost zhlédnout přistávání, startování letadel či nástup pasažérů do letadel. Večer jsme si užili nádherný výhled na pražské panorama, který se nám nabízel z žižkovského televizního vysílače. Musím říct, že některé z nás mnohem více než samotný výhled zaujaly šplhající sochy miminek, které jsou umístěny na této moderní stavbě.

Třetí den jsme strávili v centru Prahy. Začali jsme prohlídkou Muzea Karla Zemana, tvůrce animovaných filmů. Následovala projížďka po Vltavě s nádherným výhledem po pražských památkách. V odpoledních hodinách jsme se prošli k Národnímu technickému muzeu. V něm jsme mohli zhlédnout expozici dopravních prostředků, domácích spotřebičů, astronomie či historii tiskařství. Poslední den jsme se s Prahou rozloučili pěkně z výšky. A to pohledem z astronomické věže pražského Klementina a z české ‘‘Eifelovky“ čili Petřínské rozhledny. Každý den večer jsme pak vypracovávali různé prezentace nebo pracovní listy k daným památkám a místům, která jsme navštívili.

Během čtyř dnů jsme poznali Prahu z jiného úhlu pohledu. Měli jsme možnost poznat naše hlavní město nejen jako centrum neopakovatelných kulturních památek, ale také jako centrum technických vymožeností. Exkurze se určitě všem líbila a myslím si, že se tam někteří z nás jednou vrátí. Možná bude naší motivací snaha poznat další krásy metropole, nebo právě zde pokračovat ve studiu na vysoké škole.

Aneta Oulehlová, Radka Čopíková


logo