Velikost textu:

Praha technická – exkurze v rámci projektu NatTech

V rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji (NatTech MSK) sponzorovaného Evropskou unií jsme dostali možnost vyjet na čtyřdenní exkurzi do našeho hlavního města.  V pátek 7. listopadu jsme my, žáci čtvrtého  ročníku vyrazili na dlouhou cestu autobusem směr Praha.

Na místo jsme dorazili ve večerních hodinách a zamířili jsme do restaurace, kde byla připravena večeře.  Poté nám nezbývalo nic jiného, než se přemístit do hotelu Imos a ubytovat se.

Páteční den byl ve znamení letadel. Ráno jsme navštívili Muzeum letectví Praha -Kbely, kde jsme viděli původní hangáry a sbírku historických letadel. Dále nás čekala tříhodinová exkurze na letišti Václava Havla. Prohlídka byla sice dlouhá, ale neobvyklá tím, že jsme nebyli pouze v budově terminálu, ale projížděli jsme se po letišti a měli jsme možnost zhlédnout přistávání, startování letadel či nástup pasažérů do letadel. Večer jsme si užili nádherný výhled na pražské panorama, který se nám nabízel z žižkovského televizního vysílače. Musím říct, že některé z nás mnohem více než samotný výhled zaujaly šplhající sochy miminek, které jsou umístěny na této moderní stavbě.

Třetí den jsme strávili v centru Prahy. Začali jsme prohlídkou Muzea Karla Zemana, tvůrce animovaných filmů. Následovala projížďka po Vltavě s nádherným výhledem po pražských památkách. V odpoledních hodinách jsme se prošli k Národnímu technickému muzeu. V něm jsme mohli zhlédnout expozici dopravních prostředků, domácích spotřebičů, astronomie či historii tiskařství. Poslední den jsme se s Prahou rozloučili pěkně z výšky. A to pohledem z astronomické věže pražského Klementina a z české ‘‘Eifelovky“ čili Petřínské rozhledny. Každý den večer jsme pak vypracovávali různé prezentace nebo pracovní listy k daným památkám a místům, která jsme navštívili.

Během čtyř dnů jsme poznali Prahu z jiného úhlu pohledu. Měli jsme možnost poznat naše hlavní město nejen jako centrum neopakovatelných kulturních památek, ale také jako centrum technických vymožeností. Exkurze se určitě všem líbila a myslím si, že se tam někteří z nás jednou vrátí. Možná bude naší motivací snaha poznat další krásy metropole, nebo právě zde pokračovat ve studiu na vysoké škole.

Aneta Oulehlová, Radka ČopíkováKontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB


Víte, co
dýcháte?

logo