Velikost textu:

Poznejte elektrárny zevnitř

Ve dnech 4. až 6. října 2013 proběhla pro žáky 2. a 3. ročníků OA exkurze do energetických zařízení severní a jižní Moravy v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji.Netradiční víkend začal už v pátek odpoledne, kdy jsme se vydali do Loučné nad Desnou, konkrétně do hotelu Dlouhé Stráně. Večer jsme dostali za úkol vytvořit prezentaci a pracovní list na téma přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně a v sobotu jsme tuto obdivuhodnou elektrárnu, jeden ze sedmi divů Česka, navštívili.

Odpoledne jsme již směřovali na jižní Moravu. V prostorách brněnského hotelu Continental jsme vypracovávali prezentaci s pracovním listem, avšak na jiné téma. To znělo „Jaderná elektrárna Dukovany“, náš nedělní cíl. Kromě ní jsme navštívili expozici Hornictví a energetika Rosicko-Oslavanska v tamějším muzeu.

 Všechny prohlídky byly velmi poučné a zajímavé, počasí přálo a postaráno o nás bylo královsky, co víc si přát. Děkujeme profesorkám Masné a Kucherkové za organizaci a pevné nervy a těšíme se na další netradiční víkendy.

Žáci O2.A, L2.B, T2.C, T3.CKontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB


Víte, co
dýcháte?

logo