Velikost textu:

Potřetí po středních Čechách

Je čtvrteční ráno 27. 9. 2018 a my všichni z G6.A a p. Ing. Bialońová se těšíme na víkendový pobyt do Nymburka. Nejsme nováčci, místo dobře známe; jedeme tam potřetí. V předchozích letech jsme navštívili Liberec, Kutnou Horu, Kolín, Kersko, Terezín, zámek Loučeň, Libici nad Cidlinou a Poděbrady.

Letošní výjezd je zprvu zahalen tajemstvím. Po čtvrtečním vyučování máme sraz v Bohumíně a uháníme Leoexpressem do Kolína, kde přestoupíme na spoj do Nymburka. Na nádraží nás vítá ředitel školy, ve které jsme ubytováni. Máme s sebou i in-line, prkna a koloběžku.

Po vydatné snídani, kterou pro nás připravila naše oblíbená paní kuchařka, nás čeká u školy autobus a vyjíždíme se sluncem v zádech vstříc novým zážitkům. Naším cílem je zámek Kačina. Zaujaly nás interiéry i zámecké divadlo; třešinkou na dortu pak byla projížďka kočárem. Poté pokračujeme do Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Máme speciální prohlídku a jsme okouzleni krásou koňského světa. Po návratu nás čeká bohatá večeře (svíčková, kuře, kynuté knedlíky s malinami). Jsme plni zážitků, ale jdeme spát, protože zítra bude náročný den.

V sobotu obouváme brusle, bereme prkna a koloběžku a jedeme po cyklostezce do Poděbrad, malebného lázeňského města. Část studentů jde pěšky – asi 10km. Dostáváme rozchod do 13. hodiny a poté se rozdělujeme do dvou skupin. Jedna jede vlakem do Nymburka, druhá bere brusle, prkna a koloběžku a uhání opět po cyklostezce. Společně se setkáváme na „vesláku“. Tady na nás čeká oběd, meloun a dračí loď. Nasedáme a více než hodinu se plavíme po Labi. Zážitek nezapomenutelný.

V neděli ráno balíme svá zavazadla, uklízíme tělocvičnu, která se stala na tři noci naším domovem, a odjíždíme do ZOO Chleby. Malá ZOO nás uchvátila opičkami, levharticí i medvědy. Míříme do Kolína a domů.

Víkendový pobyt se nám opět vydařil, slunce svítilo celé dny a atmosféra byla fantastická. Už teď se těšíme na další.

Mgr. Pavlína Tobolová, třídní učitelka

Fotogalerie ke zhlédnutíKontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB


Víte, co
dýcháte?

logo