Velikost textu:

Návštěva německého divadelního představení na Ostravské univerzitě

Dne 7. 5. 2015 pořádala katedra germanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity každoroční německé divadelní představení.Letos se ho zúčastnili studenti německého jazyka tříd G5.A a O3.A. Jednalo se o divadelní hru současného rakouského autora Daniela Glattauera: Wunderübung (Zázračné cvičení). Tato hra zatím nebyla do češtiny přeložena. Divadelní hru tedy studenti viděli v původním znění, tj. v německém jazyce, ale ve zkrácené verzi, aby jí lépe porozuměli. Studenti také před představením obdrželi glosář, aby porozuměli některým neznámým slovům, popř. novým slovním spojením. V hlavních rolích se vedle studentky germanistiky objevili také rodilí mluvčí. Námětem hry je příběh manželského páru, který kvůli manželské krizi navštíví psychoterapeuta, aby jim pomohl vyřešit jejich problémy. Během sezení musí manželé provádět různá sebepoznávací cvičení, která se jim vůbec nejeví jako prospěšná a napomáhající k vyřešení jejich problému. Vrcholem je pak totální selhání psychoterapeuta, které se v závěru ukáže jako hrané a jako promyšlená součást celé terapie.

Po představení se studenti zapojili do plodné diskuze s představiteli jednotlivých rolí, nejvíc studenty zajímala délka a také náročnost příprav celé divadelní hry. Výkony všech byly opravdu úžasné.  I přes náročný text si studenti celou akci skvěle užili.

 Už se všichni moc těšíme na další zajímavé divadelní představení, pořádané opět na katedře germanistiky FF OU.

Za PK NJ Mgr. Petra MoskvaKontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB


Víte, co
dýcháte?

logo