Velikost textu:

Naši mladí germanisté na „Zastávce duchů“ – představení německého studentského divadla v Ostravě

Mám pro vás ukázku, jak si vylepšit běžný školní čtvrtek. Co říkáte na takový „výlet“ do Ostravy – královny našeho kraje? Že by to nemuselo být špatné? Souhlasím s vámi. Samozřejmě, že tam nemůžete jet jen tak, čtvrteční dopoledne se musí nést v duchu vzdělávání, a proto pro nás naše milé paní profesorky Mgr. Petra Moskva a Mgr. Monika Kozubková vymyslely plán. Kdo paní profesorky zná, už si jistě domyslel, že se tento plán týkal naší výuky němčiny. Z katedry germanistiky Ostravské univerzity přišla lákavá nabídka: představení studentského německého divadla. Toto divadelní představení bylo hráno přímo studenty této katedry… Ovšem nepředbíhejme.

Ještě než jsme vkročili na půdu katedry, udělali jsme si malý Stadtrundgang (procházku městem) po Ostravě s „poznávačkou“ zdejších budov. Proč jsme to dělali a jak to vůbec souvisí s němčinou? Odpověď je snadná – Moravskoslezský kraj, jehož krajským městem je právě Ostrava, je tématem jedné z maturitních otázek z německého jazyka. A jak se říká: „Praxe je nejlepší učitelka“. Poslední zastávkou našeho poznávání byla ostravská Nová radnice, na jejíž vyhlídkové terase nám paní průvodkyně ukázala i vzdálenější významné budovy.

Ostravskou radnici jsme úspěšně zdolali, a jelikož se blíží 11. hodina, míříme již přímo na představení. Pro lepší orientaci v dialozích máme všichni na židlích připravený malý taháček se slovíčky pro studenty méně známými. Hra „Haltestelle – Geister“ (=Autobusová zastávka duchů) Helmuta Kraussera byla sehrána jako profesionály a i přesto, že jsme nerozuměli všemu, dokázali jsme se ve hře orientovat. Na závěr jsme představení společně hodnotili s herci a paní režisérkou a dozvěděli jsme se, že na nácvik měli studenti pouhý semestr (půl našeho školního roku), a přesto se jim to tolik vydařilo.

Určitě chceme na podobnou akci znovu!

Za zúčastněné Michaela Daňková, G3.D

Ostrava1Kontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB


Víte, co
dýcháte?

logo