Velikost textu:

Mohu maturovat z matematiky?

Tuto otázku si kladou studenti v předmaturitním ročníku SOŠ v době, kdy se rozhodují, jaký volitelný seminář si mají ve 4. ročníku zvolit. Zvažují mezi cizím jazykem a matematikou. Jejich volbu ovlivňuje také to, jaký cíl si po maturitě zvolí – zda půjdou dále studovat nebo své znalosti uplatní hned v praxi. Z tohoto důvodu si ve čtvrtek po vyučování 27. 3. 2014 přišli vyzkoušet maturitu z matematiky nanečisto v matematické soutěži nazvané Zvládl bych státní maturitní test z matematiky?

Osm studentů ze tříd V3.A a V3.B se snažilo vypočítat maximum příkladů. Mnozí studenti zjistili, že cesta k úspěšné maturitní zkoušce z matematiky bude hodně trnitá a bude vyžadovat spoustu hodin věnovaných procvičování a opakování.

Všem soutěžícím přejeme správnou volbu volitelného maturitního předmětu, zdárné vykonání maturity a hodně úspěchů v dalším kariérním postupu.

Za PK matematiky Mgr. Eva Tedová a Mgr. Přemysl OchmanKontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB


Víte, co
dýcháte?

logo