Velikost textu:

Exkurze v TIETO Ostrava

Dne 15. června 2018 měli žáci tříd T2.C a T3.C možnost seznámit se s firmou TIETO, která se specializuje na výzkum, vývoj a poradenství v oboru informačních technologií. Firma sídlí v moderní budově, která je doslova živá, díky samozastíracímu systému oken. Devět pater vyspělých technologií a 2300 těžce pracujících, informacemi naplněných zaměstnanců vytváří skvělou pracovní atmosféru.

Po příchodu do budovy jsme obdrželi návštěvnické vizitky a přesunuli se do 9. patra do TIETO HUBU, kde zaměstnanci pořádají různá shromáždění, schůzky či tráví své přestávky. Pohodlně jsme se usadili a vzápětí se nás ujali dva ze zaměstnanců. Představili nám firmu, podali nám různé informace, například průměrný věk zaměstnanců (který je 37 let). Ukázali nám jejich pobočky po celém světě a také centrální budovu TIETO v Helsinkách. Kromě obecných informací jsme se dozvěděli také o možnostech práce v této firmě po maturitě nebo o stážích v průběhu studia na vysoké škole. Krátce jsme si zasoutěžili přes online aplikaci a tři nejlepší (a nejrychlejší) z nás dostali malou odměnu. Poté jsme se přesunuli na střechu budovy, ze které je krásný rozhled do okolí – nejen na celou Ostravu, ale i na vzdálenější místa. Exkurzi jsme zakončili prohlídkou konkrétních pracovních i relaxačních prostor.

Žáci T2.C

Foto_TIETOKontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB


Víte, co
dýcháte?

logo