Velikost textu:

Exkurze maturitních ročníků do Osvětimi

Ve středu 21. 11. 2013 se studenti letošních maturitních ročníků zúčastnili již tradiční exkurze do nacistického koncentračního tábora v polské Osvětimi. V rámci prohlídky jsme navštívili hlavní tábor v Osvětimi i několikanásobně větší vyhlazovací tábor v nedaleké Březince. Přestože se nejedná o téma jakkoliv příjemné, všichni jsme zaujatě poslouchali pány průvodce, kteří nám v krátkém čase pověděli mnoho zajímavostí o krutostech, které na těchto místech nacisté prováděli, a snažili jsme se představit si zcela nelidské podmínky, ve kterých museli tamní vězni žít.

Tuto společnou exkurzi obou budov naší školy pro nás zorganizovali vyučující dějepisu Mgr. Tomáš David a zeměpisu Mgr. Tomáš Kleslo. Exkurzi samotnou všichni účastníci hodnotili velice kladně stejně jako počasí, které nám v ten den i přes nemilé předpovědi přálo. Informace, které jsme se zde dozvěděli, zajisté upotřebíme v hodinách dějepisu nebo u maturity, která se již velice rychle blíží.

Vítek Veselý, G8.A

Osvetim_4 Osvetim_3

Osvetim_2 Osvetim_1Kontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB


Víte, co
dýcháte?

logo