Velikost textu:

Dva diplomy získali tvůrci Neuronu v krajské soutěži Školní časopis roku 2015

V úterý 19. 5. jsme se my, zástupkyně redakce školního časopisu, spolu s paní profesorkou Slawinskou plny očekávání vydaly na vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Školní časopis roku 2015 v Ostravě.

Po chvilce hledání jsme našly správnou ulici i budovu a těšily se na připravený program. Velkým překvapením pro nás bylo, že nás na recepci uvítaly anglicky dvě hostesky, pocházející z jiných států, jedna z Arménie a druhá z Turecka, které právě jsou v ČR na výměnném pobytu. Po registraci nás nasměrovaly do hlavního sálu, kde jsme měly možnost prohlédnout si a ohodnotit konkurenční časopisy a načerpat novou inspiraci. Také pro nás byly připraveny zajímavé workshopy, kterých jsme hned využily a zapojily se. Já jsem se rozhodla pro brainstorming s Mgr. Ivanou Šulákovou, která s námi diskutovala o hledání správných námětů pro články, což mi přijde velmi přínosné, protože správný námět je jednou z nejdůležitějších novinářských zbraní, bez které by nemohl vzniknout žádný pořádný článek.

To nejdůležitější ale teprve mělo přijít – samotné vyhlašování výsledků. Všechny jsme byly opravdu napjaté, protože postup do celostátního kola si vysloužily pouze redakce, které se umístily na prvních dvou místech. Ovšem takové ocenění jsme nečekaly – poprvé si nás všechny zavolali k pódiu převzít cenu poroty za nejlepší obsah a o pár minut později už jsme držely v rukou i další diplom za 2. místo v naší kategorii s postupem do celostátního kola! Opravdu nedokážu popsat, jak velkou radost jsme v tu chvíli měly, a už teď se těšíme na cestu do Brna, která se uskuteční koncem letošního roku.

Tak nám držte palce a hlavně si nenechte ujít nové vydání NEURONu, které pro vás chystáme už v červnu.

Za naši redakci Kateřina Eichlerová, G5.A

Fotogalerie z Ostravy ke zhlédnutí

NEURON_Ostrava_1 NEURON_Ostrava_2 NEURON_Ostrava_3

NEURON_Diplom1 NEURON_Diplom2Kontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB


Víte, co
dýcháte?

logo