Velikost textu:

Česko-rakouský projekt Lio – Jugend macht Kunst pokračuje

Studenti obou škol, našeho gymnázia a partnerské školy Neue Mittelschule v rakouském Linzi, využili internetový portál E-twinning k dalšímu setkávání.Projekt byl tedy úspěšně zaregistrován. Díky této platformě mohou studenti spolu mezi sebou lépe komunikovat, tzn. pracovat na společném blogu, chatovat, komentovat příspěvky, vytvářet společné fotogalerie nebo se účastnit videohovorů.

Internetová stránka projektu: http://www.etwinning.net/en/pub/profile.cfm?fuseaction=app.project&pid=99680&lang=en

Projekt je časově naplánován od podzimu 2013 do jara 2014. Na podzim proběhla návštěva studentů partnerského města Lince spojená s prohlídkou města a jeho muzeí, rozšířená o kulturní workshop s klobouky. Jarní část se soustředí na vytváření společného blogu. Studenti se seznamují s oběma školami, s životem ve městě a s jeho okolím formou jednoduchých prezentací, popř. různých videonahrávek. V dubnu se chystáme na doladění vybraných dvojjazyčných receptů oblíbených jídel všech účastníků s cílem vytvořit opravdovou (vyzkoušenou) mezinárodní kuchařku. Studenti ve spolupráci s výtvarnou výchovou, konkrétně s Mgr. Steberovou, doplní svými fantazijními obrázky jednotlivé recepty a vznikne tak úžasné dílo evropského rozměru. V projektu jsou zapojeni studenti tříd G4.A a G5.A.

Za PK NJ Mgr. Petra Moskva

LiO

 Kontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB


Víte, co
dýcháte?

logo