Velikost textu:

Celostátní přehlídka pěveckých sborů Gymnasia cantant v Brně

9.–11. dubna 2015 se náš školní smíšený pěvecký sbor zúčastnil celostátní přehlídky pěveckých sborů Gymnasia cantant v Brně. Na přehlídce se představilo celkem 16 sborů z různých koutů republiky, 6 z nesoutěžní kategorie a 10 z kategorie soutěžní, ve které zazpíval také náš sbor. Během čtvrtka i pátku jsme s ostatními sbory na ateliérech nacvičovali společné písně, mezi kterými stojí za zmínku hlavně černošský tradiční spirituál Let my people go. Po celé tři dny nám počasí velice přálo, a tak jsme si v krásné jarní atmosféře mohli užít všechna hudební vystoupení, která byla díky hojné účasti sborů rozmanitější než kdy před tím. Na akci samozřejmě nechyběla doprava v autobusovém konvoji doprovázeném policejní hlídkou.

Přes veškeré vynaložené úsilí, které jsme do soutěžního programu vložili, jsme byli ohodnoceni bronzovým pásmem. Z verdiktu poroty jsme byli všichni rozpačití, ale věříme, že nás chmury brzy opustí a budeme se moci pilně věnovat nacvičování programu na festival Dei Giovanni v Itálii, na který se náš sbor chystá v červnu tohoto roku.

Těšíme se na další ročníky a doufáme, že se budeme moci zúčastnit ještě mnoha dalších akcí.

Tereza Miklóšová, G6.A

https://www.youtube.com/watch?v=7ouPXR1wPoA

GC_Brno_4 GC_Brno_1

GC_Brno_2 GC_Brno_3

Kontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB

logo