Velikost textu:

Archeopark Chotěbuz

Dne 14. 9. 2017 se naše třída G5.A společně s třídou G1.C zúčastnila dějepisné exkurze do Archeoparku v Chotěbuzi. Jelikož jsme měli sraz po deváté hodině, mohli jsme si trochu přispat, což si myslím, že určitě nikomu nevadilo. Cesta do Chotěbuzi začala zajímavě, protože autobus, který vezl lidi na nádraží, měl zpoždění. Naštěstí se menší komplikace vyřešily, my se ve vlaku usadili a jeli vstříc novým zážitkům.

Celý program byl vytvořen zajímavě a skládal se z několika částí. Prvně jsme byli v budově, kde nám byl promítnut film o tom, jak se žilo v dřívější době; pak nám naše paní průvodkyně ukázala několik předmětů z té doby (např. korálek,…) a nakonec jsme si mohli prohlédnou, jak se lidé dříve oblékali.

Dále jsme šli k akropoli, kde jsme si mohli vyzkoušet střelbu z luku, psaní na voskové destičky, mletí obilí, tkaní látky. Podle mě byla akropole asi nejzajímavější částí, protože jsme zde mohli vidět i jejich stará obydlí či tkaninu, ze které si dělali oblečení.

Exkurze byla zajímavá, a jestli si z ní žáci něco odnesli, to se ještě uvidí v našich hodinách dějepisu.

Veronika Zamišková, G5.A

 Chotěbuz 5 Chotěbuz 6 Chotěbuz 4

Chotěbuz 3 Chotěbuz 1 Chotěbuz 2Kontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB


Víte, co
dýcháte?

logo