Velikost textu:

Adaptační kurzy na Ostravici

Ve dnech 10. – 11. září 2013 se naše třída G1.D spolu s V1.A zúčastnila adaptačního kurzu na Ostravici.

Po příjezdu jsme byli ubytováni na Chatě Svoboda. Už na nádraží nás překvapili instruktoři ze střediska volného času převlečení za podivné bytosti a vtáhli nás do hry, při které jsme byli rozděleni na zdravé a kontaminované jedince. Někteří z nás pak šlapali 2 km do kopce se zavázanýma očima, přivázaní nohou ke spolužákovi apod. Hry a rozličné aktivity nás pak provázely po celé dva dny. Díky nim jsme se lépe poznali a dobře pobavili. Moc se nám na adaptačním kurzu líbilo a doufáme, že se nám bude stejně líbit i v naší třídě.

Sarah Stachová, G1.D

MALÉ OHLÉDNUTÍ

Tak, měsíc je pryč. Jakékoliv bilancování je samozřejmě nesmysl, ale malinkaté ohlédnutí snad neuškodí.  Kde jsou dnes ti mírně nervózní a tak trochu zakřiknutí prvňáci ze třídy V1. A?

Již během prvních dnů jsme absolvovali  všechny úvodní a organizační procedury a rozdali desítky autogramů na seznamy s nejrozličnějšími seznámeními a prohlášeními. Všemu jsme porozuměli a vše vzali na vědomí. Hravě jsme  se zorientovali v labyrintu pater, chodeb a učeben a postupně jsme začali rozeznávat sami sebe i naše jednotlivé vyučující.  Po prvním týdnu bylo vše nastartováno ke každodenní školní rutině. Být ráno včas ve třídě, mít vše potřebné do výuky, příjemně proklábosit dopolední přestávky, pokud možno se soustředit v hodinách, o polední pauze absolvovat střemhlavý úprk do jídelny za účelem co nejkratšího času stráveného v řadě na výdej chutné krmě, opětovný pokus o další soustředění během pokračující výuky, netrpělivé pohledy na ukazatel času v poslední hodině a na závěr  ještě rychlejší sprint do šaten, než tomu bylo v případě oběda.

Další týden nám přichystal neobvyklé zpestření. Školní lavice jsme vyměnili za horské prostředí chaty Svoboda na Ostravici, kam jsme na dva dny odcestovali na adaptační kurz. Již po výstupu z vlaku nás opravdu originálním způsobem odchytili naši budoucí  instruktoři. A přestože až doposud nikdo z nás nejevil žádné známky zdravotní indispozice, začaly se u některých z nás projevovat divné příznaky. Některým přestal sloužit zrak, hlas či sluch, jiným vzájemně srostly končetiny, a tak zhruba dvoukilometrové stoupání k chatě absolvovali plně odkázáni na pomoc kamaráda  nebo coby siamská dvojčata.  Stejně všechny další aktivity směřovaly k jedinému společnému cíli – umět  vyhodnotit situaci, stanovit nejlepší strategii, spolehnout se jeden na druhého, ale hlavně se vzájemné lépe poznat a užít si při tom spoustu legrace.  To vše se povedlo a zpět do třídy se vrátil stmelený kolektiv kamarádek a kamarádů, který postupně ještě přibíral marody, kteří na kurz nemohli.

Dále už zase absolvujeme každodenní školní rutinu, sbíráme první vavříny v rámci klasifikace a zvykáme si na fakt, že jsme středoškoláci. My původně mírně zakřiknutí a nervózní prvňáci jsme úspěšně splynuli se svým okolím a každý z nás pevně věří, že i všechna další ohlédnutí budou stejně příjemná.

Kolektiv třídy V1.A

Kontakt

Masarykova třída 1313

735 14 Orlová-Lutyně

Tel. ředitelství školy:

596 539 301

Tel. vedoucí jídelny:

596 539 377, 731 519 003

kancelar@goa-orlova.cz

Datová schránka: fz4fxhf

Rychlé odkazy

Štítky

Cizí jazyky Družba Ekonomické vědy Neuron Pěvecký sbor Přírodní vědy Společenské vědy Sportovní aktivity Zahraniční exkurze Úspěchy v soutěžích Školní akce

GOA Orlová na FB

logo